Arašídové máslo

Arašídové máslo je prostě láska a osobně jsem se do něho zamilovala až tak, že tvoří opravdu nezbytnou část přísad v mojí kuchyni..

Je skvělé na palačinky, toasty, do kaší, müsli, pečených i raw dezertů, zmrzlin smoothie... Prostě na vše sladké. ALE!! Osobně ho snad i víc používám ve slané kuchyni a  hlavně do různých asijských jídel, nebo budha bowls (na blogu mám recept například na čínu, nebo sushi s omáčkou právě s burákovým máslem).

Neumím si bez něj moje jídla představit a vám doporučuji to s ním zkusit taky!

Vyrobit si jej je celkem hračka a potřebujete jen 2 suroviny: arašídy a špetku soli. Jediný zádrhel může být v mixéru, ale dělala jsem ho už i tyčákem a i tak se nakonec povedlo! Navíc domácí je o hodně levnější a často i zdravější než to kupované, což se taky vyplatí.

Jdeme na to?


Co budeme potřebovat?

  • 200g nepražených nesolených arašídů (množství je ale jen obrazné, záleží vždy na tom, kolik chcete másla dělat a kolik doma máte ořechů)

  • špetka soli 

​                                                                                                                                                              Postup:

Arašídy si dáme do trouby zlehka opéct (můžeme i na pánvičce). Poté je necháme trochu vychladit. Dáme do výkonného mixéru spolu se solí a umixujeme na hladký krém. Vychlazené arašídové máslo můžeme uchovávát jak v ledničce, tak i venku.

Dobrou chuť!

​