Arašídová čoko pomazánka

Jak možná víte, jsem velkým milovníkem ořechových másel a používám je jak do sladkých tak slaných jídel. Na blogu mám recept na arašídové, mandlové a tahini a ještě jich určitě pár přibude..

Už dlouho jsem tu chtěla mít i recept na nějaký čoko krém, nutelu, nebo něco takového. Nedávno jsem se do toho konečně pustila, spojila moje nejoblíbenější arašídové máslo a čokoládu a vznikla tato dokonalost.

Tento krém je oúpravdu jednoduchý a rychlý na přípravu a je i celkem zdravý, protože neobsahuje tolik zbytečného cukru, oleje a x dalších věcí, jako ty různé čoko pomazánky z obchodu. 

Doporučuji zkusit!! Můžete si jej pak namazat na palačinky, toust, přidat do kaše, müsli, atd.. Na blogu mám recept například na čokoládové ovesné palačinky, ovesné lívance, ovesnou čoko kaši i na 2 druhy müsli, tak kdyžtak mrkněte na ně.


Co budeme potřebovat?

  • 200g arašídů (přírodních, bez soli)
  • 80g čokolády (použila jsem na vaření, ty jsou většinou veganské)
  • 1 lžíci kakaa


Postup:

Arašídy si na pánvi nebo v troubě opečeme do zlatova. 

Po vychladnutí je ve výkonějším mixéru rozmixujeme na krém, k němu přidáme rozpuštěnou čokoládu a ještě chvilku mixujeme, dokud se nám vše hezky nespojí do hladkého krému.

Přendáme do nějaké skleničky a uchovávat můžeme jak venku, tak v ledničce. 

Krém si můžete namazat na palačinky (na blogu mám recept na čokoládové ovesné palačinky nebo ovesné lívanečky), na chleba, opečený toust, nebo dát na kaši, do müsli, atd...

Dobrou chuť!