Cizrnové chocolate chip cookies

Tyto sušenky jsem vymýšlela hlavně kvůli jedné akci, na které jsem dostala možnost mít stánek s vlastním občerstvením. No ale vznikla tato dokonalost!

Nechci se tu nějak přechvalovat, ale jsou prostě skvělé! Křupavé na povrchu a vláčné uvnitř no a jsou navíc i nesmírně zdravé.

Díky cizrně obsahují spoustu bílkovin, ale přitom ani nepoznáte, že tam nějaká cizrna je. No a jelikož zde není použita jiná mouka, tak jsou i bez lepku!

Skvěle se hodí na výživnější svačinky nebo dezerty. Můžete je vzít s sebou na nějaký piknik, rodinnou návštěvu, upéct na oslavu nebo jimi i někoho obdarovat. 

Ale pozor! Hrozně rychle mizí!

Jdeme na to?


Co budeme potřebovat? (na cca 2 menší plechy)

  • 1 a 1/2 hrnku cizrnové mouky (jemně mleté, pokud nemáte, můžete použít i normalní mouku)
  • 2/3 hrnku kokosového oleje v tužším stavu (ale ne z lednice, prostě tak, aby se s ním dalo pracovat)
  • 1 menší banán
  • 1/4 hrnku panely/třtinového či jiného cukru
  • 2 vrchovaté lžičky prášku do pečiva
  • 2 špetky soli
  • 1/4 hrnku vody
  • 2 hrstě posekané čokolády


Postup:

V misce si smícháme nerozpuštěný kokosový olej, panelu, na kaši rozmačkaný banán a vodu. Vše smícháme do hladké kašičky (můžeme si pomoct mixérem, čím lépe zamíchané, tím lépe)

Ve vedlejší misce si zase smícháme mouku, sůl a prášek do pečiva. Poté přidáme nasekanou čokoládu a ještě jednou promícháme.

K sypké směsi přídáme tu mokrou a umícháme husté těsto, které trochu lepí, ale jde z něj už něco tvarovat (kdyby bylo těsto řidké, přisypte trochu cizrnové mouky, kdyby naopak moc husté, tak přilijte trochu vody).

Teď můžeme dát těsto do lednice tak na 15 minut a pak teprve tvarovat sušenky.

Není to ale nutné a já to tak taky nedělám.

Každopádně teď tedy rukou uděláme kuličky, které trochu rozplácneme a naskládáme na plech s menším rozestupem. Pečeme v předehřáté troubě na 180°C (můžeme na horkovzduch) dokud nejsou sušenky hlavně ze spodu do zlatova opečené (cca 15 minut)

Poté sušenky necháme vychladnout a máme hotovo.

Dobrou chuť!