Čokoládové müsli

Pokud jste takoví milovníci kakaa a čokolády tak, jako já, tak tohle müsli si zamilujete.

Nejenže je tedy ČOKOLÁDOVÉ, což ho u mě vyzdvihuje hned o několik levelů výše, ale je krásně křupavé, slaďoučké, ale za to velice zdravé.

Jeho příprava je úplně jednoduchá a časově nenáročná.

Je to navíc skvělá snídaně, když ráno nestíháte, nebo si ho můžete i vzít do školy, jako svačinu.

Můžete ho buď jen zalít nějakým rostlinným mlékem, přidat k jogurtu (např sojovému), nebo u mě nejvíce vede na smoothie bowls.

Doporučuji si tedy müsli péct doma, je to zdravější, nejspíš i ušetříte, není to ani moc náročné a můžete si do něj dát co chcete, kolik chcete a napéct si ho hromadu!

Pokud by vám čokoládová příchť nevyhovovala, tak  zde  najdete recept na mé další a to perníkové müsli, které taky stojí za to zkusit!

Jdeme na to?


Co budeme potřebovat?

  • 4 hrnky ovesných vloček (doporučuji namíchat půl napůl jemné s hrubými)
  • 3 hrsti posekaných libovolných ořechů (já použila mandle, para, vlašské)
  • 3 hrsti pokrájeného libovolného sušeného ovoce (já použila datle, jablka, goji)
  • 6 lžic sladěnky (pokud ji máte moc tuhou, tak ji chvilku napařte horkou vodou)                                 *Doporučuji dát opravdu sladěnku, jedině ta vám uděla ty dokonalé velké křupavé kousky, zkoušela jsem mnohokrát nějaký jiný sirup, ale nikdy to nebylo ono... Koupíte ji v jakékoliv zdravce, nebo ji můžete objednat na nějakém internetovém obchodu.
  • 3 lžíce kakaa
  • 1 lžička skořice
  • 1-2 lžíce oleje (kokosového, nebo jakého chcete, ale nemusí být vůbec, já často taky nedávám)
  • kokosové čipsy, veganská čokoláda,... (cokoliv, co vás napadne)

Postup:

Nejdřív si smícháme všechny suché ingredience.  Poté k nim přidáme tekuté a pořádně spolu vše promícháme, dokud nám nevznikají slepené kusy.

Dáme péct do předehřáté trouby na 180°C.

Po 10 minutách promícháme a dáme zpět péct. Po dalších 5 minutách opět promícháme a opět vrátíme do trouby. Pečeme, dokud nám müsli nepřipadá krásně propečené. (Během toho zase nezapomínáme kontrolovat a míchat, věřte mi, už se mi hodněkrát stalo, že jsem ho připálilo a už tak dobré nebylo...)

Když se nám zdá, že je müsli hotové, vyndáme a přimícháme sušené ovoce a kokosové čipsy. Necháme vychladnout a pokud chceme, přidáme nasekanou čokoládu.

Nandáme do nádoby a máme připravenou rychlou snídani nebo svačinu.

Dobrou chuť!