Jablka v županu

Vždy, když přijde podzim, přijde s ním většinou i pěkná nadílka jablek. Pro někoho je to možná až peklo to vše nějak spotřebovat, pro mě je to ale jedno velké kreativní období, kdy mi v hlavě vzniká spousta receptů.

Podle mě nejlepší, co z jablek udělat, je si připravit nějakou mňamku. Na blogu už pár receptů mám, tak kdyžtak mrkněte i na ně, každopádně tyto jablka v županu si nemůžete nechat ujít!

Nikdy jsem je předtím neměla a tak jsem tento recept vymýšlela celkem podle mojí fantazie. Nevím ani, jestli takhle přesně chutnat mají, ale přesně takhle je tento recept dokonalý!

Je to skvělý tip na výbornou, zdravou snídani, potřebujete jen pár základních ingrediencí a příprava je opravdu jednoduchá. Je to podobné, jako nějaké palačinky/lívance, protože díky těm měkounkým jablkám uvnitř to celé působí krásně vláčně až nadýchaně.

Nebudu to tu dále obkecávat, sami zkuste a uvidíte, jak je to dobré.

Jdeme na to?


Co budeme potřebovat? (na 1 porci)

  • 1 větší jablko
  • 40g mouky (já používám celozrnnou špaldovou)
  • 1 lžičku skořice
  • 1/2 lžičky prášku do pečiva
  • 1 špetku soli
  • 75g (ml) vody (nebo rostlinného mléka)

+ na toping: jogurt (rostlinný, já mám nejraději sojový), oříškové máslo, marmeládu, sirup na případné doslazení, opečené oříšky, čokoládu, nebo cokoliv jiného.


Postup:

Nejprve si připravíme těstíčko: mouku smícháme s práškem do pečiva, skořicí a solí. Pak přidáme vodu (nebo mléko) a smícháme do hladka.

Jablko si nakrájíme na plátky (cca 0,5cm tlusté) a ty pak jednotlivě obalujeme v těstíčku tak, aby tam byla nějaká vrstva. Aby nám těstíčko na jablkách lépe drželo, můžeme je nejprve trochu obalit v mouce.

Pak je smažíme na pánvi s troškou oleje z obou stran do zlatova.

Teď už jen dozdobit a můžeme baštit! Já k nim doporučuji rostlinný jogurt, oříškové máslo, marmeládu (dala jsem domácí hrušková povidla, která mám i na blogu), čokoládu, oříšky, atd.. Dejte si na ně ale na co máte chuť a co máte po ruce :).

Dobrou chuť!