Kešu čokoládový dort s malinami

Sem vložte podnadpis

Mňam!

Vymýšlet dorty mě fakt baví, to skládání chutí a barev do sebe, aby vše hezky ladilo, je prostě super! Všechny dorty, co mám na blogu, vznikaly celkem náhodně. Někdo měl narozeniny a tak jsem se prostě rozhodla, nějaký upéct. No a tak vlastně vznikl i tento.

Moje sestra slavila 30 a to chtělo pořádný dort. Říkala, že by si nechala líbit nějaký s bílým krémem a mě hned napadly kešu ořechy. No a jelikož kešu a maliny jsou v dezertech neskutečné kombo, nebylo nijak složité tuto kombinaci vymyslet. No a taky moje sestra velmi miluje čokoládu (jako kdybych to já měla jinak..), takže bylo jasno! Vznikla tato dokonalá kombinace kešu, čokolády a malin.

Ten krém z kešu je opravdu výborný a jedla bych ho i jen tak, nebo třeba na palačinky, atd..

Doporučuji dort zkusit, je pravda, že dorty bývají lehce náročnější, než jiné zákusky, ale za tu trochu práce to opravdu stojí. Korpusy mi vyšly i celkem tužší, takže šly krásně na sebe naskládat.

Navíc je krásné, někomu udělat radost :). Pokud by byla chuť na jiný dort, na blogu jich už pár najdete, tak kdyžtak mrkněte.

Nebudu to tady dál prodlužovat, jdeme na to!


Co budeme potřebovat?

Na krém:

 • 1 a 1/4 hrnku kešu ořechů (namočit na několik hodin do vody)
 • Tuhou část z kokosového mléka v plechovce (400ml)
 • 2 lžíce světlého syrupu (agave, rýžový, ...) a pokud nemáte, tak použijte bílý cukr

Na korpus (na 1 patro, dort je ze 3) :

 • 1 hrnek mouky (bílé polohrubé, hladké celozrnné,... Já jsem míchala půl napůl)
 • 4 lžíce cukru
 • 3 lžíce kakaa
 • 3 pořádné lžíce oleje 
 • 1/2 lžičky sody
 • 1/2 lžičky prdopeče
 • 3/4 lžičky octa
 • 3/4 hrnku vody
 • 1 špetku soli
+ Maliny (použila jsem cca necelé 2 vaničky, takže tak 300g) a cokoliv na dozdobení, např. čokoládu, kešu, mátu (ta je v kombinaci s dezerty taky moc dobrá)...
* Budeme potřebova dortovou formu s průměrem 22/23 cm.


Postup:

Na krém si slité namočené kešu ořechy umixujeme s tuhou částí z kokosového mléka a syrupem na hladký krém. Ten uschováme v ledničce, dokud nebudeme dort skládat.

Na korpus nejdříve smícháme suché ingredience a k nim pak přimícháme tekuté. Pořádně promícháme. Těsto přelijeme do pečícím papírem vyložené dortové formy (průměr 22/23 cm) a dáme péct do předehřáté trouby na 180 °C (na horkovzduch/větrák) cca 15 minut (jakmile po píchnutí do těsta špejle zůstane suchá, je korpus hotový. Takhle pokračujeme i s dalšími dvěmi patry.

Všechny korpusy necháme pořádně vychladnout, aby se nám pak s nimi dobře manipulovalo. 

No a jakmile máme všechny vychladlé, můžeme začít skládat.

Na jeden korpus si namažeme 1/4 z našeho krému a můžeme na něj nakrájet i trochu malin. Poté opatrně přidáme druhé patro, to zase pomažeme 1/4 krému a zase můžeme přidat maliny. Teď položíme poslední korpus a na něj dáme zbytek krému, který pomažeme i po okrajích. 

Dozdobíme malinami a můžete i posypat posekanými kešu a čokoládou, nebo dozdobit jakkoliv jinak.

Pak dort minimálně na hodinku necháme zakrytý (jinak vám oschne) v ledničce, aby krém ještě trochu stuhl a chutě se hezky spojily.

No a to je vše, dobrou chuť!