Krémový kešu sýr

Mňam! Tento sýr je tak krásně krémový a taaak dobrý!!

Navíc jeho příprava je opravdu jednoduchá a pokud nemáte nějaký extra mixér, nemusíte mít strach! Namočené kešu jsou tak měkké, že si s nimi poradí i obyčený tyčový.

Pokud máte rádi sýry, ale jako já je jíst z nějakých důvodů nechcete či je nemůžete, doporučuji tento recept zkusit. Mě osobně fakt hodně připomíná mazací sýr, který jsem si kdysi moc ráda mazala na tousty. I mojí sestře moc chutná a to veganka rozhodně není!

Možnosti využití tohoto sýra ale u toustů nekončí!! Můžete si jej přidat téměř na cokoliv, např.: na těstoviny, slané palačinky, do tortill, salátů, na nachos, k pečeným bramborám a taky bude určitě super na pizzu! Představivosti se meze nekladou! Zkuste a věřte mi, že nebudete litovat :).

Jdeme na to?


Co budeme potřebovat? 
  • 150g kešu ořechů (namočených na minimálně 1 hodinu, já nechala přes noc), můžete použít i třeba mandle, nebo nějaká semínka (slunečnicová, dýňová, konopná)
  • 4 lžíce lahůdkového droždí
  • 1 lžičku soli
  • šťávu z 1/2 (středního) citronu (2 pořádné lžíce)
  • 100ml vody


Postup:

Namočené kešu (mandle, semínka,...) si slijeme a přendáme do mixéru s ostatními surovinami. Umixujeme na hladký krém a to je vlastně vše!

Doporučuji sýr před konzumací nechat ještě na alespoň hodinku v ledničce, nebo i přes noc. Trochu víc ztuhne a chutě se hezky rozloží, není to ale nutné :) .

Sýr je výborný namazat jen tak na chleba či toust, ale můžete ho přidat téměř na cokoliv, např. na těstoviny, do tortill, salátů, budha bowls, na nachos, slané palačinky nebo třeba i na pizzu. Já si ho občas dávám i jen tak k syrové zelenině, rýžovým či jiným krekrům, atd.. Vaší představivosti se meze nekladou!


Přeji dobrou chuť a budu ráda, když mi dáte vědět, jak chutnalo (instagram či facebook máte nahoře v NAPIŠTE MI) a taky za sdílení receptu dál.