Mám se ráda...

Ano.

Z celého srdce se mám opravdu a upřímně ráda.

Když to takhle píšu, zní vám to podivně, egoisticky, směšně? Nebo vám to naopak přijde krásné? Tipovala bych, že většině lidem by tyto tři jednoduchá slůvka mohla přijít divná, egoistická a možná by se člověka, kdo to takhle prohlašuje, chtěli radši vyhnout.

Jenže.

Tato tři slůvka v sobě obsahují neuvěřitelnou sílu. Tato věta mi změnila a neustále mění život.

Jak?

Asi bych začala tím, jak jsem se ke všemu vlastně dostala, protože ne vždy to tak pro mě platilo.

Od té doby, co jsem si více začala všímat toho, jak vypadám, jsem se sebou moc spokojená nebyla. Neustále jsem na sobě viděla nějaké nedostatky a soudila se za ně. Neustále jsem se srovnávala s holkami kolem místo toho, abych si opravdu všímala sama sebe.

V mých 13 ale nastal veliký zlom. Od toho roku odstartovaly mé nejtěžší, ale asi nejvíce naučné roky v mém životě.  Během těch dvou let jsem svoje tělo a hlavně mou duši dovedla až na kraj hluboké propasti a málem jsem se nezastavila... 

Jak ale praví staré dobré přísloví, že po noci vždy vyjde slunce, tak to platilo i zde.

Po roce velké nenávisti vůči sobě a neustálému se honění za ,,dokonalou,, postavou jsem si začala uvědomovat, co je vlastně to správné, co je to, na čem opravdu záleží.

Nakonec jsem se z toko kruhu dokázala dostat. Teď už se mám upřímě ráda a našla jsem své pravé já.

-

Moje cesta za seberozvojem ale nekončí a věřím tomu, že ani konce nemá. Vždy bude na čem pracovat, důležité je ale to, jít si za tím, co v srdci cítíme, že je to správné. A mít v srdci vždy místo pro lásku.

-

A proč je pro mě vlastně tak důležité, mít se ráda? Co to pro mě znamená?

Znamená to pro mě, mít uvnitř sebe lásku. Lásku sama k sobě a ke svému okolí. Znamená to mít ráda mé opravdové JÁ a to neznamená jen to, jak vypadám, ale i. se všemi pocity, vnitřními pochody, možnými nedostatky, vlastnotmi... Prostě se vším! Znamená to, nebát se otevřít světu a vyjít ven v pravém světle.  Nebát se být svá a poslouchát sůj vnitřní hlas. Dělat věci, co chci, co mě naplňují, díky nimž jsem šťastná. A taky říkat to, co chci a co cítím, že je správné. 

Nelhat si.

Když tohle všechno budeme praktikovat, věřte mi, že se budou dít divy! Celý život se k nám rázem může začít obracet tím správným světlem. Nevěříte?

Uvedeme si několik příkladů.

Člověk, který se nemá rád často nebývá zrovna dvakrát šťastný. Chodí tak trochu sklíčeně, obléká se tak, aby zakryl všemožné nedostatky a často se to projevuje i na jeho chování. 

Někdo třeba ubližuje a shazuje ostatní, aby on sám měl někdy navrch. Někdo zase dělá vše, co se mu řekne, protože si sebe neváží. Někdo je sám, protože nevěří, že by ho mohl mít někdo rád. 

No a taky se to často projevuje na životosprávě daných lidí. Jelikož někomu na jejich těle nezáleží, cpou se všemožnými nechuťárnami a následně můžou mít různé zdravotní problémy... Obezita či anorexie jsou příčinou jediného a to nesebelásky..

Mylsíte si, že to tak být musí? Že za to tito lidé sami nemohou? Že prostě mají smůlu?

Ne!! Je to v nich.

Kdyby se měli rádi, vypadalo by to úplně jinak. Jak?

Například by si dovoliil být šastní! Pokud se mají rádi, nebudou dělat něco, co je dělá smutnými, naštvanými, otrávenými...  navíc šťastní lidé vždy působí tak nějak líp, na tom se shodneme. Vyzařují něco, kvůli čemu nám s nimi je prostě dobře.

No a tak pokud se budeme mít rádi, budou nás mít rádi i lidi okolo. Opravdu!! Sama jsem našla kamarády až tehdy, kdy jsem si jednoho takového našla i sama v sobě...

Dále pak jejich tělo bude zdravé, protože do něj nebudou dostávat něco, co by mu ublížilo, ají ho totiž rádi.

Pokud se budeme poslouchat, nenecháme druhé dělat si s námi, co se jim zlíbí. Nenecháme se zotročovat, manipulovat s námi a bůhví co ještě.

Už chápete? 

---

Jsem šťastná.

Jsem šťastná, protože dělám, co mě baví, naplňuje a co mě někam posouvá.

Jsem šťastná, protože mám v srdci lásku, a díky tomu ji mám i kolem sebe.

Jsem sama sebou.

Nelžu si.

Přitahuji k sobě pravé přátele, lidi, kteří mi nelžou, se kterými můžu být svá a kterým se nebojím tu lásku dát najevo a oni ji zase sdílí se mnou.

Teď k sobě přitahuji převážně lásku, štěstí a pozitivní energii.

Mám se ráda a nestydím se zato, naopak...

Klidně to vykřičím do světa a chci lidi inspirovat, aby to taky zkusili, protože pro mě osobně je to snad nejlepší krok, co jsem na své cestě udělala...