Mandlové máslo

Ořechová másla jsou prostě láska. Dokázala bych je jíst každý den a nikdy bych se jich nepřejedla. Zjistila jsem ale, že je stejně nejlepší si je připravit doma. Vyjde vás to totiž levněji, víte, co do toho dáváte, mužete toho mít, kolik chcete (stačí mít dostatek ořechů) a máte z toho mnohem lepší pocit. 

Mým favoritem je arašídové, na které na blogu kdyžtak taky mám recept.

I když je ale arašídové můj favorit, tak doma přeci jen musím někdy mít i tohle mandlové. Je krásně krémové, neuvěřitelně zdravé, výživné, jednoduché a časově nenáročné na přípravu a jeho chuť je nasládlá a prostě neodolatelná a jedinečná. Používám ho převážne ve sladké kuchyni, takže třeba na palačinky, vafle, do smoothie bowls, na chleba, na kaše, do k müsli... Určitě jde použít i do slaných jídel (do drezinků, číny,...) ale do těch já radší dávám to arašídové.

Určitě doporučuji si toto mandlové někdy připravit doma, protože dokud nezkusíte, tak přicházíte opravdu o hodně! 


Co budeme potřebovat?

  • Mandle 200g (to je jen obrazně, dejte, kolik chcete a nebo kolik máte)

  • Na spestření můžete přidat špetku soli

Postup:

Mandle si dáme do trouby zlehka opéct (můžeme opéct i na pánvi). Necháme  je trochu vychladnout a pak je ve výkonějším mixéru umixujeme do krásného krému. 

Máslo můžeme uchovávat jak v ledniččce, tak i venku. Venku vám zůstane v tekutější formě, zatímco v ledničce by vám trošku stuhlo. Pokud ale víte, že byste ho skladovali dlouho, tak ho pro jistotu nechejte v ledničce.

Dobrou chuť!

Typ:

Doporučuji mandle koupit bez obalu. Když už si máslo děláme doma místo toho, abysme ho v obalu koupili, tak je přeci fajn rovnou ušetřit obaly i z těch mandlí, nemyslíte?