Pečená skořicová kaše

Pečení s jídlem dělá divy a to platí i u této dobroty. Poprvé jsem tyto pečené kaše (baked oatmeals) zahlédla před pár lety ve videích na youtube (ráda koukám na vlogy a co jsem dnes jedla videa). Zas tak moc mě to ale nelákalo, ne že bych nevěřila, že je to dobré, jen mě to zas tak neohromilo. 

Ovesné kaše si ale dělám už dlouho a mám je moc ráda (vždy si je vytuním oříškovými másly, rostlinným jogurtem, ovocem, ořechy, atd.). Jednoho dne jsem se ale rozhodla to konečně zkusit a mňam! Je to jako dezert ke snídani (samozřejmě si ji můžete udělat i v jinou denní dobu, já ji ale preferuji na snídaně). Přitom je to ale taak zdravé a vlastně i hrozně jednoduché! A vlastně na tom ani nic není, jen vše smícháte dohromady a dáte péct, žádně průběžné míchání jako u běžné kaše..

Určitě chci vymýšlet více verzí, prozatím jsem ale zvolila tuto skořicovou s jablky a ořechy, protože při vytváření receptu byl zrovna podzim. A tuto kombinaci prostě miluji (nejen na podzim či zimu ale občas i jindy během roku). A je kouzelné, když vám ráno zpříjemní skořicí provoněná kuchyň..

Doporučuji do ní přidat i čokoládu a taky třeba rozinky, to tomu dodá ještě lepší šmrnc. Nahoru si doporučuji přidat oříškové máslo, čerstvé ovoce, zakápnout trochou (rostlinného) mléka, nebo dát (rostlinný) jogurt či třeba marmeládu.

Jdeme na to?


Co budeme potřebovat? (na jednu porci)

  • 50g ovesných vloček (já měla jemné, ale mělo by to jít i s hrubými)
  • 1 hrst ořechů (cca 15g), já použila vlašské
  • 1 menší jablko
  • 1/2 banánu
  • 150g rostlinného mléka
  • 1/2 lžičky skořice
  • 1 špetku soli
  • 1 menší hrst čokolády a můžete přidat i rozinky (tyto dvě suroviny být nemusí, ale vřeje je doporučuji)

Postup:
Troubu si předehřejeme na 200°C.
V misce si smícháme všechny ingredience a tuto směs pak přelijeme do menší pečící formy (nezapomínejte, že je to jen 1 porce). Klidně stačí jen nějaký rendlíček, nebo třeba hliníkový hrnek. Nebo pokud nemáte ani jedno, můžete kaši upéct třeba v muffinových formičkách. 

Lžící to pak ještě trochu urovnáme a můžeme dozdobit.

Pečeme cca 15 minut na horkovzduch (dokud to není zeshora hezky opečené) a po upečení nejlíp necháme 5 minutek stranou. 

To je vše! Doporučuji si nahoru přirad oříškové máslo, polít ještě trochou rostlinného mléka, nebo je k tomu super nějaký (rostlinný) jogurt, marmeláda, atd.

Dobrou chuť!