Pečené kari s mrkví a cizrnou

Tak jednoduché, ale tak výborné...

Kari je jídlo, které mě snad nikdy neomrzí (a to hlavně v chladnějším období). Krásně vás zahřeje a jeho chuť je tak specificky jiná ale díky tomu prostě dokonalá. Onu božskou chuť tu vytváří kokosové mléko a i když se možná tato kombinace může zdát trochu zvláštní, věřte mi, že je to jedna z nejlepších kombinací vůbec.

Na blogu už jedno kari mám (dýňové, recept zde) a chuťově se to od tohohle zas tak moc neliší, ale i tak je tento recept něčím jiný. Za prvé tu není dýně, ale mnohem větší změna je v jeho přípravě. Toto kari se totiž peče a díky tomu má zase o trochu jinačí chuť, osobně si totiž myslím, že z nějakého důvodu pečené chutná vždy o něco lépe.

Příprava je opravdu snadná a rychlá (možná i o trošku víc než to dýňové), za potřebí je jen pár surovin a taky je zdravý. Doporučuji zkusit! Jdeme na to?


Co budeme potřebovat? (na 2 porce)

  • 220g oloupané a pokrájené mrkve (na větší kousky)
  • 150g uvařené cizrny
  • 80g rajčat
  • 200ml kokosového mléka z plechovky (mějte ho před tím na teplejším místě, aby nebyla tuhá část oddělená)
  • 2 vrchovaté lžičky kari koření (měla jsem směs, která nebyla ostrá)
  • sůl dle chuti
  • popřípadě špetku čili (neměla jsem ostré kari koření, tak jsem dla trochu čili) a taky vody


Postup:

Pokrájenou mrkev si na chvilku spaříme do měkka.

Poté v pekáčku smícháme všechny suroviny dohromady (rajčata si můžeme taky trochu pokrájet) a dáme péct do předehřáté trouby na 200°C. Po cca 5 minutách promícháme a necháme dopéct dalších minimálně 10 minut, dokud to není zezhora lehce opečené. (Pokud by bylo třeba, můžeme pěhem pečení přilít trošku vody/kokosového mléka, tekutina se nám může malinko odpařit)

No a to je vše, servírujeme nejlépe s rýží, ale můžete použít i jinou přílohu (kuskus, bulgur, těstoviny,...) nebo přikusovat nějaké pečivo.

Dobrou chuť!