Pomerančová smoothie bowl

Sem vložte podnadpis

Venku se nám otepluje a tak nastává moje oblíbéné smoothie bowls období.

Proto tu pro vás mám další recept na smoothie bowl a to tentokrát krásně svěží pomerančovou, která se hodí jak na osvěžující zdravou snídani, svačinu, nebo kdykoliv máte prostě chuť!

Je krásně sladká, svěží, zdravá, jednoduchá a rychlá na přípravu a jsou zde za potřebí pouze 3 suroviny! Jediné co stačí udělat je si den předem nakrájet a zamrazit potřebné ovoce a ráno si tuto dobrotu během pár minut můžete připravit.

Já osobně bych mohla jíst smoothie bowls každý den a nikdy by mě neomrzely.

Jdeme na to?


Co budeme potřebovat?

  • 100g pokrájeného mraženého banánu
  • 200g pokrájeného mraženého pomeranče
  • rostliné mléko
  • + můžeme přidat nějaké super potraviny. Já používám třeba maca prášek, domácí kopřivový prášek,... prostě co mám zrovna doma =) 

Na dozdobení doporučuji:

  • domácí müsli (na blogu mám recept na toto čokoládové a perníkové  nebo )
  • 3lžičky kakaa + 1-2 lžičky syrupu + voda/rostlinné méko na čokoládovou polevu
  • + cokoliv, na co máte chuť . Já většinou dávám ještě ořechové máslo (s ním nešetřím, ale tentokrát jsem ho doma neměla), čerstvé nebo sušené ovoce, kokos, semínka,....


Postup:

Mražené ovoce si dáme do mixéru a přilijeme trochu rostlinného mléka. Mixujeme, dokud nám nevznikne smoothie, které má konzistenci jako nějaká zmrzlina (může být i trochu řidší, ale já to mám ráda takle husté)

Mléke dávamé podle potřeby, aby se nám směs dobře rozmixovala.

Poté si můžeme smoothie jakkoliv nazdobit.

Doboručuji dát nějaké müsli (na blogu mám na toto čokoládové a perníkové recept), oříškové máslo, čokoládový toping (smícháme kakao, syrup a mléko do řidké konzistence), ovoce, oříšky,...  

A můžeme baštit.

Přeji dobrou chuť!