Smoothie bowl s arašídovým máslem

Smoothie bowls jsem si opravdu oblíbila. V létě si je dělám skoro pořád, krásně totiž osvěží, jsou velice zdravé, slaďoučké a pro mě je to jeden z nejlepších startů do nového dne.

I když mám ráda snad každé variace, tak tato je snad moje nejoblíbenější a to díky arašídovému máslu, na kterém dost ujíždím (mám na něj už i recept tady na blogu).

Díky němu je tato smoothie bowl krásně krémová a připomíná spíše nějaký dezert a mít zdravý dezert ke snídani prostě chceš!


Co budeme potřebovat? (zhruba na 1 porci)

  • 1 a 1/2 mraženého banánu 
  • 1 velká hrst mražených jahod (můžete dát i jiné ovovce: meruňky, jablka, borůvky,...)
  • 2 velké lžíce jemných ovesných vloček
  • 2 lžičky burákového másla
  • Trochu mléka
  • můžete přidat i různé super potraviny, já často dávám maca prášek, domácí kopřivový prášek, můžete dát i nějaký protein,...
  • Věci na dozdobení (já dala ovoce, domácí müsli, burákové máslo, chia gelík a čokoládový topping z kakaa, datlového syrupu a rostlinného mléka)

Postup:

Všechny ingredience si ve výkonějším mixéru rozmixujeme do zmrzlinové konzistence.                      Přendáme do misky a ozdobíme podle svých chutí.

Přeji dobrou chuť!


Typ1:                                                                                                                                                                   Jelikož každý jí jinak velké porce, tak je úplně na vás, jaké množství budete čeho dávat. Nebojte se dát víc, pokud potřebujete!

Typ2:                                                                                                                                                                          K banánům můžete dát místo jahod jakékoliv jiné ovoce, třeba meruňky, jablka, hroznové víno, lesní ovoce,...