Tahini

Tahini aneb sezamová pasta je jedna z potravin, která v mojí kuchyni nesmí nikdy chybět.

Je krásně krémové, chuťově prostě božské a mooc zdravé. Jeho příprava je opravdu jednoduchá, rychlá a potřebujete na něj jen 2 ingredience. 

Skoro každý ví, že je to hlavní přísada do hummusu, který na blogu mám taky, jenže to opravdu není vše, do čeho se tato dokonalost dá použít! 

Já ho miluji do slaných nejen asijských omáček, do pomazánek (nejen hummusu), ale mnohem více ho snad používám na sladko a to do kaší, pečení, na toasty, palačinky, namáčím si do něj čerstvé nebo sušené ovoce,...

Záleží jen na vaší představivosti, ale využití je opravdu hodně.

Moc doporučuji zkusit.


Co budeme potřebovat?

  • 1 hrnek bílých sezamových semínek
  • 1 větší špetku soli


Postup:

Semínka si v troubě trošku opečeme (jen tak, aby trochu zezlátla, pozor ať je nespálíte!). Můžete je i opéct na pánvičce.

Cca 5 minut je necháme vytažená (aby nebyla úplně horká) a poté je spolu se solí umixujeme do hladkého krému (je lepší mít nějaký výkonnější mixér a mixujte v komůrce, ne nohou).

No a máme hotovo.

Tahini se hodí téměř na cokoliv. Já ho používám do hummusu (recept na něj zde), do asijských omáček, nasladko na kaše, palačinky, toasty, do müsli. Je skvělé i do různých dezertů, sušenek,... Prostě skoro na vše!

Ať už ho použijete jakkoliv, přeji dobrou chuť!